KONTAKT PRAHA

Medovnk Praha
prodej@med-medovka.cz
776 030 228 (12-19 h)
tel: 778 088 158 (7-20 hod)
Provozovatel e-shopu: IČ 08729824
Objednejte u nás s.r.o.

Servis - Služby

arr3Prodejna v centru městaVýdejní místo - partnerská prodejna Srdečně všechny zveme do parnerské prodejny podle Gusta obchod.... arr3Výdejna Praha 1 - osobní převzetíPodle Gusta Obchod Praha 1 Národní číslo 9 - výdejní místo - Otevřeno Prodejna s výdejnou Praha... arr3Na jinou adresu Praha - i dort jako překvapení nebo dárekJednoduchá pravidla a podmínky dopravy po Praze - dorty jako dárek Doručení dárků na druhou adresu.... arr3AlergenyUvádíme Vám povinné údaje o alegenech před nákupem v obchodě. OBJEDNÁVKA-Klasických medovníků ...

DNES V AKCI

Cena pro vás: 438 Kč
Cena pro vás: 144 Kč

NEJPRODÁVANĚJŠÍ

Cena pro vás: 1 782 Kč
Cena pro vás: 549 Kč
Cena pro vás: 498 Kč

Doprava a platba » Měrné jednotky
Měrné údaje povinné údaje u balených potravinářských výrobků

Měrnou jednotkou množství se dle § 13 zákona o cenách rozumí 1 kilogram, 1 litr. Zákon o cenách ovšem určuje, kdy obchodníci nemusí měrnou cenu uvádět. Jedná se o tyto případy:
pokud je měrná cena shodná s prodejní cenou, u výrobků, u kterých by vzhledem k jejich povaze nebo účelu takové označení nebylo vhodné nebo by bylo zavádějící (jde například o různé dekorační  cukrovinky, čokoládové figurky a jiné výrobky fantaskních tvarů),u výrobků podléhajících významným změnám na objemu nebo hmotnosti (třeba pokrmy v prášku),při změně ceny z důvodu nebezpečí znehodnocení výrobku podléhajícího rychlé zkáze, (jedná se o výrobky, které vzhledem k blížícímu se datu spotřeby („spotřebujte do“) jsou ve slevě, a nebo kterým prošla doba minimální trvanlivosti),u kombinace různých výrobků v jednom obalu,u výrobků, které jsou nabízeny během poskytování služby (jedná se o zboží nabízené na jídelních lístcích při poskytování hostinských služeb či třeba při doplňkovém prodeji zboží u ubytovacích služeb),u dražeb a nabídky uměleckých děl a starožitností.

Nově se tedy povinnost vztahuje i na e-shopy. Jelikož a protože. I prostřednictvím e-shopu, prodeje na dálku, dochází k prodeji a Vy, jakožto náš koncový zákazník- spotřebitel, musíte být informován stejným způsobem jako spotřebitel, který nakupuje v kamenném obchodě.

U dortů uvádíme tedy váhu, například 1300g, je 1,3 kg a my Vám nyní uvedeme i cenu za jedno kilo, aby se Vám lépe jedlo a lépe Vám dort chutnal. U nápojů, kde je uvedeno například 0,75litru, budeme uvádět, kolik stojí 1 litr, kdyby si ho někdo chtěl koupit.

Ve smyslu zákona č. 634/1992 Sb., o ochraně spotřebitele, v platném znění, jehož je Česká obchodní inspekce dozorovým orgánem, je prodávající dle ust. § 12 odst. 1 povinen informovat v souladu s cenovými předpisy (viz níže) spotřebitele o ceně prodávaných výrobků nebo poskytovaných služeb zřetelným označením výrobku cenou nebo informaci o ceně výrobků či služeb jinak vhodně zpřístupnit.

Prodávající je při prodeji spotřebního zboží konečnému spotřebiteli povinen označit je cenou platnou v okamžiku nabídky a vztaženou k prodávanému jednotkovému množství zboží a určeným podmínkám, nebo je povinen zpřístupnit na viditelném místě informaci o této ceně formou ceníků, vývěsky nebo jiným přiměřeným způsobem.

Dále pak, pokud zákon o cenách nebo zvláštní právní předpis nestanoví jinak, musí být balené výrobky (tj. výrobky mražené, chlazené, příp. čerstvé, u kterých je již od výrobce uvedena jejich hmotnost) označeny

a) cenou baleného výrobku (dále jen "prodejní cena") a

b) cenou za měrnou jednotku množství výrobku (dále jen "měrná cena").

Povinnost tímto způsobem označovat výrobky, tzn. prodejní cenou současně s měrnou cenou, se vztahuje mimo jiné na balené potravinářské výrobky, které jsou v souladu se zvláštním právním předpisem (zák. č. 110/1997 Sb., v platném znění) označeny údajem o množství, objemu či hmotnosti výrobku.

Měrné jednotky v našem e-shopu postupně začínáme uvádět u všech produktů v detailu produktu, nebo na produktové kartě. Prodej v měrných jednotkách budete mít uveden postupně všude tam, kde to přesně vyžaduje zákon o ceně. Proto Vás upozorňuje předem na naši povinnost informovat Vás, naše zákazníky, spotřebitele v souladu s cenovými předpisy zakotvenými v § 12 zákona č. 634/1992 Sb., o ochraně spotřebitele, že pokud je tam nenajdete, rádi Vám je pošleme, sdělíme, doplníme, přepočítáme.