Úvod » Víno na oslavu » Portské » Royal Oporto 40 yo Tawny box 0,7


        

Royal Oporto 40 yo Tawny box 0,7

Luxusní portské víno na oslavu na prodejně Národní, Praha 1

 

Dostupnost: Na objednání do 2 dnů
Číslo produktu: Portské na oslavu 03
Balení: Dárková krabička
Produkt: Dolihované víno
Země původu: Portugalsko
Druh: Portské
Značka: Royal Oporto
K odběru v okolí: Praha 1, Národní 9, (Podle Gusta)
Stáří: 40 let
Cena pro vás::
3 999 Kč ( Nejsme plátci DPH )

Royal Oporto 40 yo Tawny box 0,7

Více než 40 let stará směs portských Tawny vín s intenzivní elegancí a unikátní atmosférou se již přes 200 let ukládá do sklepů sídla společnosti ve čtvrti Vila Nova de Gaia. Správná doba zrání je pro víno velmi důležitá k dosažení ideálního bodu zralosti a tím k nenapodobitelnému charakteru.Výsledné víno jantarové barvy a opravdu delikátní chuti je tím nejlepším, co lze v této kategorii nabídnout.

  • Značka: Royal Oporto
  • Obsah alkoholu: 20%
  • Země původu: Portugalsko
  • Objem: 0,75

Portská vína vyzrávají v dubových sudech desítky let. Barva Tawny se dlouholetým vyzráváním stává stále světlejší, bílé portské naopak získává tmavší barvu. Dělení červeného potrského vína do dvou kategorií: Ruby a Tawny.

Tawny jsou červená vína, která na rozdíl od Ruby zrají výhradně v menších dřevěných sudech o objemu 500 l., v nichž oxidace a větší styk vína se dřevem mění jeho barvu i chuť. Zde víno získává klasická nahnědlý odstín a originální chuť připomíná ořechy a sušené ovoce.

Rozdíl mezi Ruby a Tawny je v jejich charakteru a tak záleží jen na zákazníkovi, kterému typu portského dá přednost. V rámci jednotlivých kategorií však existují kvalitativní rozdíly, většinou závislé na době zrání a samozřejmě vždy na kvalitě ročníku vína

Dobré víno a dort - to je nás sport! Portugalské víno & destiláty, zajistíme dodávku alkoholu pro všechny akce, na oslavu i svatby. Portská vína, tak jako naše medové dorty, by tam neměla chybět. Osobní odběr na naší prodejně zdarma, port wine doručíme na adresu celá ČR až domů